описати правила та обов язки техніка з штучного осіменіння від стада

описати правила та обов язки техніка з штучного осіменіння від стада

Штучне запліднення сільськогосподарських тварин роблять для інтенсивного використання високоцінних самців для поліпшення породних і продуктивних якостей тварин. Застосування цієї технології попереджає поширення ряду хвороб, що передаються при природному заплідненні. При штучному заплідненні риб ікру змішують з молокою й інкубують. Штучне запліднення є основним методом якісного поліпшення худоби при використанні сперми видатних плідників як власних порід, так і кращого світового генофонду.

Сьогодні тваринницька цінність корови передбачає, в основному, м ясомолочний напрямок. Важливий фактор націленості рф на якнайшвидше імпортозаміщення. Тому вітчизняні фермери зацікавлені у збільшенні поголів я. Штучне осіменіння корів використовують досить часто, оскільки природний процес тривалий і далеко не завжди є результативним. Особливо це стосується спроб власників худоби здійснити запліднення в домашніх умовах. Розводити врх природним дідівським способом можна в домашніх умовах. В середніх і особливо великих господарствах отелення потрібно чітко планувати. Давайте детально розберемо, чим же так гарні штучні методи запліднення корів, які вони бувають, і в коли мова йде про осіменінні корів, багато хто відразу думають про природному способі проведення процедури – з допомогою бика. Але фахівці називають більш ефективним і результативним штучне осіменіння корів. Здійснити його може кожен фермер в домашніх умовах одним з трьох відомих способів, про які ми розповімо докладніше.

Ще ви дізнаєтеся, як правильно дізнатися про початок при штучне осіменіння кількох маток одним катетером кожен раз кінчик його протирають тампоном, змоченим фурацилліном, але так, щоб розчин не потрапив в канал катетера. Спирт 65 - градусний готують шляхом змішування 68 мл 96 - градусного спирту з 32 мл дистильованої або чистої прокип яченої і профільтрованої води. З метою раціонального використання високоцінних виробників розроблені правила, дотримання яких сприяє підвищенню статевої активності, збільшення кількості та поліпшення якості насіння. Розроблено також заходи попередження процесів гальмування статевих рефлексів і порушення статевої діяльності. Технік штучного осіменіння тварин зобов’язаний. Проходити медичний огляд та інструктаж з техніки безпеки щорічно; утримувати в чистоті приміщення пункту, обладнання і не менше трьох разів на місяць проводити дезинфекцію приміщень; особисто приймати замовлену сперму, забезпечувати її належне збереження і використання за селекційним планом, контролювати рівень азоту в посудині дьюара та періодично дезинфікувати її; визначати під мікроскопом рухливість сперматозоїдів при одержанні сперми з. Ветеринарно - санітарні вимоги до пунктів та правила роботи в них. На пункті штучного осіменіння технік повинен дотримуватися таких вимог та правил пункти штучного осіменіння биология анатомія і фізіологія сільськогосподарських тварин. Net есть практически любой реферат, курсовая работа, конспект, лекция, диплом, домашняя работы и пр. Однією з умов проведення штучного осіменіння і отримання високої заплідненості корів і телиць є наявність в господарствах добре обладнаних пунктів штучного осіменіння. Пункти слід розташовувати в блоці з тваринницькими приміщеннями або якнайближче до них, що скоротити час на доставку корів і телиць. Як правило, пункти повинні будуватися за типовими проектами з урахуванням місцевих умов. Знезараженн, їх та інструментів, що застосовують при штучному осіменінні сільськогосподарських тварин © національний аграрний універси мова. Українська в атласі описана будова скелета свійських тварин. Наведено зображення в одній або декількох площинах кісток скелета чотирьох видів свійських тварин. Коня, бика (в тексті - корова), свині, собаки. Викладено методи клінічного, лабораторного та інструментального дослідження тварин, техніку й послідовність їх застосування при вивчені загального стану тварин та дослідженні окремих систем, симптоми і синдроми, їх інтерпретацію, основні етапи та принципи побудови діагнозу.

Патофізіологія тварин. Штучне осіменіння корів. Методи штучного запліднення. Верстати та обладнання для осіменіння корів. Коли і скільки разів необхідно робити штучне осіменіння. Підготовка та процес штучного осіменіння. Період після осіменіння. Плюси і мінуси штучного осіменіння врх. Найбільше відкриття в галузі тваринництва – штучне осеменение.

Воно дозволяє отримати більшу кількість потомства, поліпшити якісні показники тварин. Бик - запліднювач приносить успіх будь - якого господарства. Але він здатний запліднити трохи корів. Лише 5% сперми йде на запліднення яйцеклітини, решта витрач техніка штучного запліднення корів. Осеменение корів проводять трьома способами, у яких розведену сперму вводять у шийку матки (цервикальное осіменіння). Визоцервикальный спосіб запліднення корів. При осіменінні кількох корів спермою одного бика зовнішню поверхню шприца - катетера після запліднення кожної корови слід обов язково продензифицировать ватяним тампоном, просякнутим 96% - ным спиртом, старанно обтерти ковзним рухом у напрямку до циліндру, за необхідності обробляють і саме циліндр шприца - катетера. Після такого обробки можна осеменять цим шприцем - катетером таку корову.

Пункти штучного осіменіння розташовують на території ферми на сухому незатопляемом місці з ухилом, що забезпечує надійне відведення поверхневих вод, рельєфу місцевості вище тваринницьких будівель і каналізаційних споруд. Ветеринарні лікувальні установи. Ветеринарні поліклініки. Будівлі пункт штучного осіменіння тварин (див. Пункт штучного осіменіння); приміщення для виробників, коновязи тощо; господарський сектор (склад bibliograph. Вівчарські підприємства по своєму призначенню під час ветеринарних, санітарно - профілактичних робіт та штучного осіменіння тварин. Виконуйте правила пожежовибухобезпеки, не допускайте використання пожежного інвентарю для інших цілей. Не наступайте на кришки люків, перекриття канав, не упевнившись у їх надійності. Переходьте через траншеї по містках із перилами. Основою відтворення стада є розмноження тварин, яке здійснюється статевим шляхом. Розмноження - властивість живих істот, завдяки якій підтримується існування виду.

Способи розмноження тварин. Основними способами розмноження є природне парування та штучне осіменіння. Природне парування в свою чергу поділяють на вільне та ручне.

Процес штучного осіменіння включає такі послідовні прийоми. Взяття сперми від плідника, її оцінку, розрідження та зберігання, осіменіння маток, які перебувають в охоті. Позначте на малюнку тварин, що знаходяться в охоті (рисунок 6). Та опишіть основні ознаки охоти у тварин. Ознаки охоти у телиць. Організація відтворення стада має велике економічне значення, оскільки від цього залежить прискорення інтенсифікації виробництва продукції тваринництва. Одним з основних питань відтворення поголів’я є систематична заміна тварин, вибракуваних через хвороби, старість або низьку продуктивність, молодшими й продуктивнішими, тобто ремонт стада. Штучне осіменіння — найефективніший спосіб масового поліпшення тварин завдяки використанню найцінніших плідників. Він полягає в одержанні за допомогою штучної вагіни сперми від плідників, перевірених за якістю потомства, її оцінюванні, розрідженні та введенні різними способами у статеві органи самки. Штучне осіменіння тварин в україні, як і у інших країнах, проводять як спермою, стриманою від власних плідників, так і спермою, завезеною з - за кордону.

На пунктах штучного осіменіння необхідно суворо дотримуватися ветеринарно - санітарних правил. Всі приміщення пункту, обладнання та навколишню територію. Технологія штучного осіменіння тварин та птахів. Слід утримувати в чистоті та порядку, регулярно їх дезінфікувати непахучими дезза - собами. При вході у манеж має бути дезкилимок, який щоденно зволожують 20 % - им розчином їдкого натрію. вивчити і суворо дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії; - нести відповідальність за виконану роботу; - своєчасно оформити і здати в навчальний заклад звітну документацію та скласти залік з практики. Керівник практики від господарства, ветеринарної установи проводить вступний інструктаж з техніки безпеки та охорони праці, надає консультації і здійснює керівництво по виконанню програми виробничої переддипломної практики, забезпечує належні умови праці та побуту студентів, систематично перевіряє звіт - щоденник. У період ознайомлення з господарством, установою ветеринарної медицини необхідно виконати завдання про штучне осіменіння корів. Штучне осіменіння - це метод інструментального осіменіння, в якому сім. Я (сперма) поміщається в статевий аппарат самки (тіло матки) під час статевої охоти з метою подальшого запліднення яйцеклітини. Дуже давно людина почала робити спроби застосувати метод штучного осіменіння тварин. Його розвиток можна умовно поділити на шість періодів правильне відтворення стада включає. своєчасне парування (штучне осіменіння) телиць і корів після їх отелення; - інтенсивне використання дорослих тварин та своєчасне їх вибракування; - своєчасна заміна вибракуваних тварин продуктивнішим молодняком 2. Відтворення стада і способи утримання овець. Структура стада залежить від виробничого напрямку вівчарства та особливостей кормової бази. У тонкорунному вівчарстві питома вага вівцематок у стаді повинна становити 65 – 70 %, а в м’ясо – сальному і смушковому грубововному – 75 – 80 %. В умовах екстенсивного ведення галузі окоти овець проводять навесні, коли їх утримують уже на пасовищі. Техніка штучного осіменіння корів являє процес, в ході якого в матку корови поміщають сперму бугая, щоб добитися гарантованого запліднення. Це дозволяє розподілити сперму виробника рівномірно і інтенсивно збільшувати кількість поголів’я стада. Однією порцією реально провести запліднення до сотні телиць. Незалежно від того, який із способів запліднення ви віддасте перевагу, важливо знайти шийку матки і не потрапити в сечовипускальний канал. Тому попередньо шийку знаходить за допомогою промацування. Роблять масаж, чекаючи, поки матка буде перебувати в тонусі, дочекавшись закінчення спазмів піхви організація відтворення стада має велике економічне значення, оскільки від цього залежить прискорення інтенсифікації виробництва продукції тваринництва. Лекція 9 ветеринарно - санітарні правила штучного осіменіння тварин. Лекція 10 технологія відтворення і штучного осіменіння корів і телиць. Лекція 11 теорія і технологія штучного осіменіння свиноматок лекція 12 теоретичні передумови і технологія штучного осіменіння. Успішна робота по відтворенню поголів я сільськогосподарських тварин, особливо при використанні штучного осіменіння неможлива без глибокого знання всіх процесів, пов язаних з розмноженням тварин. Розмноження тварин має особливе значення для тваринництва, оскільки воно лежить в основі всіх заходів щодо відтворення поголів я тварин та економічного ведення тваринництва. Його розвиток можна умовно поділити на шість періодів техніка штучного осіменіння корів являє процес, в ході якого в матку корови поміщають сперму бугая, щоб добитися гарантованого запліднення. Роблять масаж, чекаючи, поки матка буде перебувати в тонусі, дочекавшись закінчення спазмів піхви правильне відтворення стада включає. Під час ветеринарних, санітарно - профілактичних робіт та штучного осіменіння тварин. Організація відтворення стада овець. Від овець отримують важливу сировину для легкої промисловості — вовну, овчини, смушки, хутро, а також цінні продукти харчування — баранину і молоко. Виробництво продукції вівчарства належить до економічно вигідних галузей тваринництва. Раціональна система відтворення стада у вівчарстві передбачає проведення таких баранів - плідників починають використовувати для осіменіння у віці і - 1, 5 ріку при живій масі 35 - 45 кг, ярок - в такому ж віці при живій масі 25 - 30 кг. Норма навантаження маток при природному паруванні на барана - плідника - 35 - 40 голів, при ручному - 50 - 60, при штучному осіменінні - 500 - 700 гол. Робіт та штучного осіменіння тварин. Наведено вимоги безпеки також для працівників, які зайняті проведенням ветеринарної дезинфекції, дезінвазії, дезінсекції і дератизації (далі – санітарні заходи), для операторів штучного осіменіння тварин, ветеринарного санітара, для працівників, які виконують допоміжні роботи під час масових ветеринарних і санітарних заходів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

батьківські збори 10-11 класс

застосування сода піщева і уксусная кислота сода і перекісь водорода

дпа 2021 9 класс біологія

утворення множини іменників в німецькій мові